BAŞKAN TÜRKYILMAZ: ”ONUR DUYDUM”

0 Paylaşımlar

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İngiltere’de “Oxford Global Club of Leaders” analitik merkezinin “Şehir Yönetiminde Mükemmellik” ve “Yılın Şehir Yöneticisi” dallarında ödüle aday gösterilerek, 4 Ekim’de Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenecek törene davet edildi.Türkyılmaz, ‘’Bu haber bizim için sürpriz oldu.  ‘Barışın ve kardeşliğin başkenti Mudanya’ sözümüzü adeta dünyaya haykırdık. Sadece Türkiye’de değil dünyanın çeşitli kurumları tarafından izleniyoruz’’ dedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya’da çok önemli hizmetlere imza atıp bunun gururunu yaşadıklarını söyledi. 4 Ekim’de Fransa’nın Cannes şehrinde ki davete katılacağını ve buradan ödül alarak döneceğini belirten Türkyılmaz, ‘’Mudanya’nın adını dünya dünyaya duyurmak bizim için onurdur’’ diye konuştu.

DEMEK Kİ TAKİP EDİLİYORUZ

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Şehir Yönetiminde Mükemmellik” ve “Yılın Şehir Yöneticisi” dallarında ödüle aday gösterilmesinin gurur verici olduğunu vurguladı. Hayri Türkyılmaz, ödül ve hizmetler konusunda şunları söyledi:

‘’Bu haber bana mail yoluyla ulaştı ve çok sevindim. Kendim adına, çalışanlarım adına, Mudanya’m adına ve ülkem adına çok sevindim. Bu haber bizim için sürpriz oldu. Bu konu ile ilgili bir girişimimiz olmamıştı. Demek ki takip ediliyoruz, izleniyoruz, sadece Türkiye’de değil dünyanın çeşitli kurumları tarafından izleniyoruz ki böyle bir haber geldi. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bir aksilik olmazsa 4 Ekim’de gideceğiz ve tahmin ediyorum ödülümüzü alıp geri döneceğiz. ‘Barışın ve kardeşliğin başkenti Mudanya’ sözümüzü adeta dünyaya haykırdık. Yaptığımız birçok etkinlikte sonsuza dek barış diyerek barışın ne kadar önemli olduğunu hem ülkemiz insanlarına hem de dünya insanlarına haykırdık. Bunun yanında birçok etkinlikler yaptık. Dünya barışı rekoru kırdık, barışa kulaç dedik, hem tarihi değerlerimizi ön plana çıkartmak adına geçtiğimiz yıllarda Kapanca Limanı’ndan, Ketendere’den Mudanya Mütareke ’ye kadar yüzme etkinliğimiz oldu. Bunun devamında barışa pedal gibi bisiklet etkinliklerimiz oldu. Yine en son İngiltere’nin Dover kentinden Fransa’ya 5 yüzücümüz gittiler ve döndüler. Duble geçiş yaptılar ve rekor kırarak bu etkinliği tamamladılar. Barışa dair yaptığımız etkinliklerin bizim ülkemizin dışında diğer ülkeler tarafından da çok önemsendiğini biliyorum. Taş Mektep restorasyon projemiz insanlık tarihine kazandıracağımız çok önemli bir proje. Ayrıca Mudanya’mızın ilk kurulduğu yer olan Mirliya Arkeopark projemizde dünyada çok ilgi çeken bir proje. Diğer sosyal projelerimiz var mesela kimse aç kalmayacak dedik, bir dönem içinde yapılabilecek olan proje kapasitesinin üzerinde hizmet ürettik.  Mudanya’da ki yeşil alanlarımızın oyun parklarımızın tümünün tapusunu çocuklarımıza verdik. Bunun dünyada eşinin benzerinin olduğunu tahmin etmiyorum. Bunun gibi projelerle sanıyorum dikkat çektik.’’

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir